Emlak Danışmanı : 0 (264) 272 16 30

Sepetim 0 Ürün

Sepette 0 ürün bulunuyor.

Yenigün Emlak

UZMANLARINDAN 

GÜVENLİ 

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

ÖNCE HİZMET


Geri Gitİşyeri  »  Satılık  »  ÇiftlikID 586

Daha Fazla

ÇANAKKALE BAYRAMİÇ YANIKLAR KÖYÜ SATILIK ÇİFTLİK

Çanakkale / Bayramiç / Yaniklar Köyü


Durumu Mülk Sahibi


Fiyat 25.000.000 USD

 

SATILIK ÇİFTLİK İLE İLGİLİ BİLGİLER

Çiftliğimiz Çanakkale ili, Bayramiç ilçesinde, kazdağları eteğinde yer almaktadır.

İstanbul ,Anadolu yakasından gebze Osmangazi köprüsü üzerinden çiftliğimiz 3.5 saat uzaklıktadır.

Yeni yapılacak Çanakkale köprüsü ile bağlantılı İzmir otobanına 1.4km uzaklıktadır.

Çiftliğimiz dünyanın sayılı oksijen kaynaklarından olan Kazdağlarnın eteğinde ve deniz seviyesinden 250m yüksekliğinde yer almaktayız.

Çiftlik arazisi tapuda toplam 400dekar büyüklüğünde gözükmektedir. tüm tapulu arazilerimiz işlenmektedir. Fakat köylüler kadastro geçerken tapu harcı az ödemek için tarlaları düşük dekar olarak göstermişlerdir. Tarlaların noktalarını belirlemek için gelen Harita mühendisine gösterdiğimizde, 500 dekar dan üstü tüm tarlaların olduğunu gördük.

Bütün bu araziler yanyana bitişiktir, arada başka bir kişinin tarlası yoktur.

Bütün araziler düzenlenip yem bitkisi ekimine hazırlanmış olunup, beton direk, paslanmaz galvaniz tel çit ile kontrol altına alınmıştır. Toplam 7.5 km tel çit çekimi yapılmıştır.

Arazilerimizde sulu tarım yapılmaktadır. 240 metreden içme suyu kalitesinde sondaj ile su çıkarılmıştır (saniyede 20litre ). Arazilerin her noktasına sulama boruları çekilmiştir.

Çiftliğe 4.5 km mesafede olan köyümüzde yüksek gerilim hattı beton direkler ile elektrik tarafımızdan getirilmiştir. 210kw özel trafo mevcuttur. İstenildiği takdirde 360kw ya kadar trafo yükseltilebilecek alt yapıya sahiptir.

Çiftliğimiz 6500 dekarlık köy merasına dayalıdır. Bizim dışımızda köyde hayvancılık ile uğraşan olmadığından mera bizim tarafımızdan kullanılmaktadır. Meramız pırnal meşe ve çalı tipi bitki örtüsü olduğundan keçiler için en özel yem kaynağıdır.

Çiftliğimizin en önemli özelliği 400 dekarlık içinde yer alan tek tapu 150 dekarlık bölüme ÖZEL İMAR DURUMU ALDIK. Bu bölümde yüzde 40 TARIM SANAYİSİ İMARI vardır.

Bu imar durumuna göre TARIM SANAYİSİ ve TARIM TURİZM ile ilgili her türlü iş yapılabilir. Örneğin zeytinyağ fabrikası ,tarım oteli, meyva suyu fabrikası, entegre süt işleme fabrikası, ENTEGRE PİLİÇ YETİŞTİRME tesisi vs...

ÇİFTLİK 2 bölümden oluşmaktadır.

Birinci bölüm keçi yetiştiriciliği bölümüdür. Keçilerin bulunduğu barınak 3000 metrekare kapalı alana sahiptir. Barınak karkas yapısı lamine ahşap sistemi ile inşa edilmiştir. 24 metre açıklık kolonsuz tek parçada geçilmiştir. Lamine ahşaplar Avusturyadan Binderholz firmasından getirilmiştir. Bu sistem Türkiyede ilk ve tek örnek olarak bizim çiftliğimizdedir.

Keçi barınağı dışında 2 adet 100m2 den toplam 200m2 personel binaları mevcuttur. Bu binalar klinker tuğla ile inşa edilmiştir. Ayrıca 250m2 teke (erkek keçi) bölümü, 500m2 kapalı yem deposu ve 100 tonluk su deposu mevcuttur.

İkinci bölümde ise çiftliğin üst kısmında yaşam alanlarımızdır. Bu bölüm lüks konsepte inşa edilmiştir. İki adet çiftlik evleri toplam 500m2 büyüklüğünde, birinci katları tamamen taş yontma işçiliği ile 50cm kalınlığında duvarlar örülerek yapılmıştır. İki evin üst katları ise eski Türk evi mimarisinde tamamı ahşap işçiliğinde inşa edilmiştir. Evlerin iç mekanlarında Fransız kuzine ve sobalar mevcut olup, İspanyol karo seramik ve en lüks malzemeler ile döşenmiştir.

Banyo ve mutfak vitrifiye malzemeleri İtalyan malzemelerden temin edilmiştir.

İki çiftlik evi arasında 120metrekare lik taş işçiliği ile yapılmış İtalya Toscana tipi RESTAURANT mevcuttur. Restaurantımız 50 kişiyi ağırlayacak kapasiteli bir yerdir. Yemekhane içinde taş şömine ve Fransız sobası ve 10m2 dinlenme odası, tuvalet vardır.

Ayrıca 4 odalı bir misafirhane taştan inşa edilmiştir. Her oda banyo ve tuvalet vardır. Toplam 10 kişiyi misafir edebilmekteyiz. İMAR DURUMU TARIM TURİZMİNE müsait olduğundan istenildiği takdirde 25 odaya kadar çıkarılabilir.

Çiftliğimizin imar durumu olmayan diğer kısımlarda (tarlalarda) organik yem bitkisi yetiştiriciliği yapılmaktadır. Hayvanlarımızın yemlerini kendi çiftliğimizde üretimini yapmaktayız. Bütün yem bitkilerimiz organik sertifikalıdır. Tarlalarımızda korunga, çayır mera karışım, yonca yem bitkisi yetiştiriciliği yapıyoruz.

Çiftliğimizde organik sertifikası mevcuttur.

Yaptığımız bu çiftlik 1000 sağmal kapasiteye uygun dizayn edilmiştir. Ayrıca ek barınak yapılarak kapasite arttırılımı yapılabilir. İmar durumu müsaittir. Keçinin yanında manda, koyun, inek sütü üretimi yada et yönlü hayvancılık yapılabilir.

İMAR DURUMU BELGEMİZ TÜRKİYENİN EN BÜYÜK ÇİFTLİĞİ YAPILABİLME OLANAĞINA SAHİPTİR.

Bunların dışında inşaat ruhsatı alınmış projesi hazır 600m2 kapalı alan MANDIRA PROJESİ vardır. Mandıra projesi hayata geçirildiği takdirde süt satışı yanında fason yerine kendi peynirini imal edebilir, kefir, ayran, tereyağ, keçi yoğurdu, keçi sütü dondurması gibi alternatif ürünler piyasaya çıkarılabilir.

Çiftliğin Makine ve Ekipmanları

18x2 = 36 küçükbaşı aynı anda otomatik olarak sağılabilen Fransız Delaval marka sağım sistemi (delaval markası hayvan sağım sistemlerinde dünyanın en iyi markasıdır)
Delaval sürü yönetim sistemi
2 tonluk Delaval marka süt soğutma tankı
500 litrelik Şanmak marka süt soğutma tankı
Delaval marka sanayi tipi su ısıtıcısı (sağım sistemi otomatik olarak kendi yıkama sistemi için)
Sanayi tipi hava kompresörü
105 beygir İtalyan Same marka 2016 model sıfır alınmış traktör
Delaval marka yem karma makinası ( bütün yemler bu makinada karıştıralarak sabah, akşam olmak üzere keçilerin önüne dökülmektedir)
Traktör römorku
Pulluk, goble, tırmık, aysan (tarla sürümü için gerekli ekipmanlar)
Yem ezme makinası (arpa, buğday, mısır gibi kesif yemleri ezme yapılarak karma makinasına eklenmesi için)
Sıvı gübre seperatörü (tarlalara sıvı organik gübre serpmek için )
Basınçlı sulama sistemi (her tarlaya aynı basınçta sulanması için)
750 tonluk açık sulama havuzu (membran ile kaplı)

Sıfırdan kurulan bu konsept için geçen süre 5 yıldır.

Toplam 400 dönüm 144 dönümü yüzde 40 tarım sanayi imarlıdır

Yukarıda belirtiğimiz gibi sadece hayvan yetiştiriciliğinin yanında lüks yaşam ve misafir ağırlama konsepti tesis edilmiştir.  • Emlak-5
  • Emlak-4
  • Emlak-3
  • Emlak-2
  • Emlak-1